Blog powstał celem upamiętnienia wyjazdu Erasmus-Valencia 2010/11 w dniach 13.09.2010 - 31.01.2011

31 sierpnia 2010

Plaże w Walencji

1. Playa de las Arenas - plaża z drobnym, złotym piaskiem, będącą główną plażą miasta. Długa promenada z licznymi lokalnymi restauracjami i specjałami miejscowej kuchni. Plaża ograniczona od południa do portu w Walencji i na północ wzdłuż plaży Malvarrosa.
Posiada wszystkie rodzaje usług, jak również boiska i place zabaw. Tętni życiem przez większość roku i jest jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc nocnych.
Rzeczywistą nazwą plaży jest Cabanyal lub Levante, jest szeroko rozpowszechnione popularną nazwą "Las Arenas", którą podaje się w odniesieniu do budynku dawnego hotelu Las Arenas. Jest to charakterystyczny budynek będący imitacją świątyni greckiej, obecnie przekształcony w hotel.


2.  Playa de la Malvarrosa - w dawnych czasach była wykorzystywana do połowów i wymiany handlowej między różnymi wioskami w poblizu. Bardzo szeroka plaża, pełna drobnoziarnstego piasku. Każdy roku odbywa się tutaj pokaz lotniczy, z udziałem samolotów z całej Hiszpanii oraz międzynarodowych sił powietrznych. Można się dostrzeć akrobacji Eagle Patrol, walczących w Hiszpanii Air Force, jak również pokazu spadochroniarzy z aeroklub w Walencji, jak również klasycznych i zabytkowych samolotów należących do Lotnicznej Powietrznej Fundacji w Walencji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz