Blog powstał celem upamiętnienia wyjazdu Erasmus-Valencia 2010/11 w dniach 13.09.2010 - 31.01.2011

3 września 2010

Zwiedzanie Walencji cz.2

Giełda Jedwabiu
Stara Giełda Jedwabiu była od XV do XVII w. największym na wybrzeżu Morza Śródziemnego ośrodkiem handlu tym materiałem. Przyczyniła się do zmiany w krajobrazie okolic Walencji, ponieważ obrzeża sadów i pól ryżowych obsadzano drzewami morwowymi, których liście służą jako pokarm dla jedwabników. Warto zobaczyć bogato zdobione wnętrza gmachu, z żebrowym sklepieniem i spiralnymi kolumnami, oraz górne piętra baszty, gdzie w czasach działalności Giełdy Jedwabiu więziono dłużników. Jest to jedna z najpiękniejszych budowli świeckich - gotyckich w Europie.

Wieże Serranos i Quart 
Są to pary bliźniaczych wież, które były częścią średniowiecznych murów wokół starego miasta Valencii, których zadaniem była obrona miasta. Były budowane na przełomie XIV  i XV wieku. Jak widać na poniższym zdjęciu, lekko wyśmigane przez te lata :). Podobnych wież w Walencji jest około 12 i tworzą kompleks fortyfikacyjny.

Plaza de toros de Valencia - czyli Corrida :)
Plaza de Toros de Valencia została zbudowana między 1850 a 1860 na miejscu poprzedniego miejsca rozgrywania walk i ze względu na problemy budżetowe nie została nigdy ukończona. Prezentuje styl neoklasyczny, inspirowany przez rzymską architekturą. Została zbudowana przez architekta Sebastian Valencia Monléon Estellés. Wysoka na ponad 17 metrów wysokości i szeroka na średnicę 52 metrów. Z powodu takich wymiarów że jest to jeden z największych placów walki byków w Hiszpanii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz