Blog powstał celem upamiętnienia wyjazdu Erasmus-Valencia 2010/11 w dniach 13.09.2010 - 31.01.2011

6 września 2010

Zwiedzanie Walencji cz. 3

Ratusz 
Budynek charakteryzujący się trapezową podstawą, z dużą ilością roślinności przed budynkiem, trzema wieżami będącymi konstrukcjami z odrębnych okresów historycznych.

    
Bogactwo dokumentów, historycznych i artystycznych przechowywanych w Miejskim Muzeum Historii mieszczącym się w budynku, dało podstawę aby Ratusz został uznany zabytkowym.


Palacio de Marques
Zbudowany pod koniec XVIII wieku.
W tym czasie cała fasada została była ozdobiona freskami Rovira, ale w 1867 roku pałac przeszedł małą restaurację, zniknęły freski, które były w złym stanie przez wilgoć. Zastąpiono je dekoracyjnym marmurem.
Wewnątrz można zobaczyć oryginalną dekorację z XVIII w., natomiast na drugim piętrze znajduje sie  Narodowe Muzeum Ceramiki Gonzalez Marti, z ważną kolekcją obiektów od starożytności do najbardziej nowoczesne wzornictwo.
Zastanawiające i zarazem ciekawe jest, że Hiszpanie każdy starszy budynek przerabiają na jakieś muzeum. Moim zdaniem, ma to związek ze zwiększeniem strumienia gotówki od turystów, a dodatkowo można przedstawić trochę swojej historii.


Pałac Sprawiedliwości 
Wybudowany przez króla Karola III w latach 1758-1802. Początkowo był jednym z największych centrów gospodarczych z XVIII wieku.
W 1828 roku został przerobiony na fabrykę tytoniu, natomiast w 1914 roku rozpoczęły się prace w celu dostosowania budynku do pełnienia funkcji siedziby Pałacu Sprawiedliwości.
Nie wspomnę o licznych rzeźbach, obrazach itd.
;)Rynek główny
Mieści się tutaj centralne targowisko.
Sprzedaje się różnego rodzaju produktu, takie jak ryby, skorupiaki, owoce, mięsa i kiełbasy zarówno dla gospodarstw domowych i restauracji w Walencji. Zakup w tym miejscu jest pełen uroku z pięknem architektury i historii oraz tradycji panujących na rynku.
Budynek łączy metal, szkło, kolumny, przypominający modernistyczny styl i jest symbolem wkroczenia Hiszpanii w erę przemysłową. W centrum budynku znajduje się duża kopuła.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz