Blog powstał celem upamiętnienia wyjazdu Erasmus-Valencia 2010/11 w dniach 13.09.2010 - 31.01.2011

7 września 2010

Parki walencjańskie

Do wyjazdu już tuż tuż, pozostało zaledwie kilka dni. Wylot z remontowanego Okęcia o 6 rano w najbliższy poniedziałek. O 9:00 przylot do Barcelony. Tam pobędę kilka godzin celem pozwiedzania miasta i o 16:00 wyjazd do Valencii autobusem. Przewidywany przyjazd na 20:00. Odległość od Barcy do Walencji to ponad 350 km autostradą. Zapowiada się mocno napięty dzień i zapewne bardzo męczący. Wracając do tematu parków :

* Park Turyjski
Park ten znajduje się w starym korycie rzeki Turii. Jest to teren o długości 6.5 km i podzielony jest na kilka części.
a) Parc de Capçalera - wewnątrz niego znajduje się sztuczne jezioro śródlądowe, duże ogrody, place zabaw, nowe zoo w Walencji.
b)
Gulliver Park, plac zabaw dla dzieci, którego symbolem jest Gulliver mityczny gigant, którego ubrania, włosy itp. tworzą duże zjeżdżalnie.
 


c) Miasto Sztuki i Nauki, prawie do ujścia rzeki. Znajdziemy tutaj prawdziwe miasto sztuki i nauki, futurystyczny kompleks zawierający połączenie  najbardziej różnorodnych sztuk i rozrywek. 

* Ogród botaniczny
Ten ogród jest administracyjnie związany z Uniwerkiem w Walencji. Jego historia sięga XVI wieku, w ścisłej zależności od nauczania medycyny na uniwersytecie. Obecnie, oprócz zachowania historycznego ogrodu, znajduje się tutaj centrum nauki, badań, rozwoju i upowszechniania kultury botanicznej. Badania przeprowadza się głównie nad florą i biosystemami roślinności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz