Blog powstał celem upamiętnienia wyjazdu Erasmus-Valencia 2010/11 w dniach 13.09.2010 - 31.01.2011

2 września 2010

Co warto zwiedzić w Walecji ? cz. 1

Swoją przygodę z Walencją można rozpocząć od następujących rzeczy :

                           Catedral de València

Katedrę w Walencji budowano od 1262 roku i wielokrotnie modernizowano. Zaczęto ją tworzyć w stylu gotyckim, lecz jej różne części są zrobione również w innych stylach. Jej 3 portale prezentują styl romański, gotycki i barokowy. Główna kaplica – Capilla Mayor – styl baroku, dwie późniejsze kaplice są neoklasycystyczne. Częścią katedry jest Miguelete – charakterystyczna ośmioboczna dzwonnica, symbol miasta. Na szczyt tej ponad 50-metrowej wieży prowadzi 207 stopni.

                                                                                                                 Muzeum Nauki

To część kompleksu La Ciudat de les Artes i les Ciències - Miasto Sztuki i Nauki, czyli ultranowoczesna „dzielnica przyszłości”, została zaprojektowana przez pochodzącego z Walencji Santiago Calatravę. Na miejsce to składa się: gmach opery/spektakli teatralno-taneczno-muzycznych, oceanarium, delfinarium, kino IMAX, planetarium, muzeum nauki, restauracje itp.                                                                                                  El Carme


To stara dzielnica w pobliżu katedry słynąca z bardzo intensywnego życia nocnego. W piątek i sobotę bary i dyskoteki zapełniają się do granic możliwości, tłumy wypełniają też uliczki dzielnicy, bardzo utrudniając poruszanie się.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz